KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Torrnål / akvarell 15286412
nr 1528 6412
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Torrnål / akvarell, "Hammarby sjö med Opel". Signerad. Bildmått: 31x29 cm, yttermått inklusive ram: 49x44 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 mars 2023
kl 18:53:17
18/3 20:41:17
700 kr
20/3 18:48:17
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth